Hannese suusatund ja Trismile

KEKKOSE ERI!
Hannese suusatund läheb traditsiooniliselt Käärikule matkarajale liikuma, aga üks korralik spordipäev peab ka lõõgastavalt lõppema. Meile köetakse kuumaks järve kaldal uus Kekkose saun!

Loe lisa

Heavy Metal Ultra - TEHTUD

August 2019 läheb ajalukku ühe erilise jooksusündmusega kodumaal. Heavy Metal Ultra, mille põnev formaat paneb proovile mitmel erineval moel. Last Man Standing tüüpi võistlusel anti start igal täistunnil 6,66 km pikkusele kohati väga tehnilisele ringile. Jooksed kiiresti, jääb aega ka puhata ja alguses tundub jube lihtne see nali. Võita saab üks, kes viimasena jooksma jääb, kuid seda olla tahavad paljud, ning ikka ja jälle ilmutakse justkui kiviämblikud peidust enne täistundi joonele. 

Loe lisa

Heavy Metal Ultra KEILAS

Linnas nimega Keila toimub algusega homme kl 21.00 üks eriline ultrajooksu sündmus Heavy Metal Ultra. Kui tavaliselt on võitja see, kes lõpetab esimese, siis seekord vastupidi.
Igal täistunnil antakse uus start 6,66 km ringile ja aega läbimiseks ongi tund. Jube lihtne eks...?

Loe lisa

Kokkola Ultra 24h.

Olin valinud selle võistluse, et proovida võimalikku isiklikku 24h ultrajooksus parandada. Kõik oli suurepärane, ettevalmistused sujusid ja eelnenud katsevõistlused lisasid enesekindlust. 

Umbes 10 päeva enne võistlust aga sain kummalise hingamisteede haiguse ja TJM-l mõõdukas tempos läbimine tõmbas palavikugi ülesse paariks päevaks. Ravisin hoolega ja sain leevendust, kuid mingi "siilipoiss" istub jätkuvalt kurgus. Kokkolasse otsustasin siiski minna isegi väikse tervisemurega, sest elus on küllaga olukordi varemgi olnud, kui lootusetu olukord pöördub. 

Loe lisa

Megasupi proovisõit ehk valmistumine Võhandu 100km maratoniks

Kenal märtsikuu õhtupoolikul panime Xteami liikmetest kuus meest kokku ja tegime esimese proovisõidu Siren Megasup lauaga. Megasup ise tundus täispumbates kenakesti suur. (5,5 meetrit pikk ja 1,5 meetrit lai). Peale ronides sinna kogu kambaga oli pilt pisut teine. Enamus mehed kaaluvad 85-98kg :) ning keskmine pikkus üle 1,90ne.

Loe lisa

46 Otepää-Tartu Maraton

Ajal mil Kalev Ermits Holmenkhollenis tegi kõva sõitu, regasin mina ennast jooksule nimega 46 Otepää-Tartu Maraton. See jooks on pikima traditsiooniga kodumaal. Aastal 1974 südatalvest on seda peetud 45 korda. Kõigil neist on osalenud Matti Silber, kellele isegi Loskutovi Pavelil midagi peale kiirete aegade vastupanna ei ole.

Loe lisa

Hannes Veide kodukandi matk

Esimene advent, lumest valge loodus. Kuri mudilane ja Marju läksid lumisesse Tartu linna karuselliga sõitma, kuid minul olid teised plaanid. Pudru lükkasin sahtlisse, kohvi otsa ja sättisin asju kotti, et Hannese kodukandi matkale minna. Linn nimega Elva ei ole mitte ainult männilinn, ega suvituslinn läbi aegade minujaoks. See on linn, kus sündisin, kus paljudel kohtadel on minujaoks oma lugu. 

Loe lisa